Universitetin rektor əvəzi, Elmi Şura sədri dos. Yaşar Ömərov kvorumu nəzərə alaraq iclası açıq elan edib, gündəlikdə duran məsələləri şura üzvlərinin diqqətinə çatdırıb. Daha sonra elmi işlər üzrə prorektor əvəzi i.e.d. Mayıs Gülalıyevin təqdimatında universitetdə aparılan elmi işlərin nəticələri dinlənilib, bu istiqamətdə geniş müzakirələr aparılıb, tövsiyə və tapşırıqlar verilib.Ardınca 2022/2023-cü tədris ilinin ikinci yarımili üçün Elmi Şuranın iş planı müzakirə edilərək təsdiq edilib.İclasda doktorantların dissertasiya mövzularının və elmi rəhbərlərinin təsdiqi, əməkdaşların işə davamiyyəti, elmi jurnalların redaksiya heyətinin yenidən formalaşdırılması, tədris jurnallarının yoxlanılmasının nəticələri kimi bir sıra digər məsələlər də müzakirə edilib, müvafiq qərarlar verilib. İclas zamanı universitet əməkdaşı Hüsnü Kərimov Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən texnika elmləri üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülməsi münasibətilə təltif edilib.
Universitetin rektor əvəzi, Elmi Şura sədri dos. Yaşar Ömərov kvorumu nəzərə alaraq iclası açıq elan edib, gündəlikdə duran məsələləri şura üzvlərinin diqqətinə çatdırıb. Daha sonra qış imtahan sessiyasının ilkin nəticələri və təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsi haqqında Raqif Hüseynov, Məntiq Cəfərovun, Hamlet Kəsəmənlinin çıxışları dinlənilib. Bu istiqamətdə geniş müzakirələr aparılıb, tövsiyə və tapşırıqlar verilib. Daha sonra Xarici dillər, İctimai elmlər və multikulturalizm kafedra müdirlərinin hesabatları dinlənilib. İclasda Apellyasiya komissiyasının işinin nəticələri dinlənilib, "Rektor təqaüdünün verilməsi qaydaları"nın təsdiq edilməsi, "Nüfuzlu elmi nəşrlərdə məqalələri çap edilən Azərbaycan Texnologiya Universiteti əməkdaşlarının mükafatlandırılması qaydaları", bundan başqa tədris metodiki vəsaitlər təsdiq edilib. Tədris jurnallarının yoxlanılmasının nəticələri kimi bir sıra digər məsələlər də müzakirə edilib, müvafiq qərarlar verilib.İclas zamanı Yusif Hümbətov Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən iqtisad elmləri doktoru, Minurə Kərimova iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülmələri münasibətilə, eləcə də bir qrup əməkdaş yubileyləri münasibətilə təltif olunublar.
Universitetin rektor əvəzi, Elmi Şura sədri dos.Yaşar Ömərov kvorumu nəzərə alaraq iclası açıq elan edib, gündəlikdə duran məsələləri şura üzvlərinin diqqətinə çatdırıb.İclasda Elm və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor əvəzi i.e.d.Mayıs Gülalıyev keçiriləcək konfranslar, universitet strukturunun optimallaşdırılması və yeni struktur bölmələrinin yaradılması barədə çıxış edib. Marketinq və Menecment kafedralarının müdirlərinin hesabatları dinlənilib, tədris metodiki vəsaitləri təsdiq edilib. Elmi Şuranın gündəliyində olan məsələlərə dair geniş müzakirələr aparılıb, tövsiyə və tapşırıqlar verilərək müvafiq qərarlar qəbul edilib.İclas çərçivəsində universitet əməkdaşları - şöbə müdiri Mərziyə Hüseynova, Maşın mühəndisliyi və logistika kafedrasının dosenti Surxay Əliyev yubileyləri münasibəti ilə səmərəli fəaliyyətlərinə görə təltif olunublar.
Universitetin rektor əvəzi, Elmi Şura sədri dos.Yaşar Ömərov kvorumu nəzərə alaraq iclası açıq elan edib, gündəlikdə duran məsələləri şura üzvlərinin diqqətinə çatdırıb.İlk olaraq iclasda Tədris şöbəsinin müdiri Raqif Hüseynov yay imtahan sessiyasına hazırlığın vəziyyəti barədə məlumat verib. Daha sonra Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin aparıcı mütəxəssisi Ramidə Xəlilova universitetin xarici əlaqələri, tələbə-müəllim mübadiləsinin mövcud vəziyyəti, Elm və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor əvəzi i.e.d.Mayıs Gülalıyev universitet strukturunun optimallaşdırılması və yeni struktur bölmələrinin yaradılması, universitetin strateji planının hazırlanmasına dair görülən işlər, akkreditasiya zamanı aşkar olunmuş nöqsanların aradan qaldırılması ilə bağlı çıxış ediblər.İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı Fazil Kərimovun hesabatı dinlənilib, tədris metodiki vəsaitlər təsdiq edilib. Yüngül sənaye mühəndisliyi və dizayn kafedrasının professoru Cahangir Hacıyev səsvermə yolu ilə yekdilliklə professor vəzifəsinə seçilib.Elmi Şuranın gündəliyində olan müxtəlif məsələlərə dair geniş müzakirələr aparılıb, tövsiyə və tapşırıqlar verilərək müvafiq qərarlar qəbul edilib.İclas çərçivəsində bir qrup universitet əməkdaşı yubileyləri münasibəti ilə fəxri fərmanla təltif olunublar.