Universitetimizdə ən son xəbərləri buradan əldə edin.
"AzerGold" tələbələrimiz üçün seminar təşkil edib
Azərbaycan Texnologiya Universitetində "AzerGold" QSC tərəfindən tələbələr üçün karyera planlaması mövzusunda seminar təşkil edilib. Mühazirəçi qismində "AzerGold" QSC-nin Təşkilat-İnkişaf Sektorunun mütəxəssisi Gülzarsəma İsmayılzadə çıxış edib.
Əsasən texniki və texnoloji ixtisaslarda təhsil alan tələbələrin iştirak etdiyi seminarda dinləyicilərə "AzerGold"un "İşəgötürən brendi" barədə məlumat verilib, tələbələrdə ilkin təəssürat formalaşdırılıb, uğurlu karyera qurmaq üçün faydalı məsləhət və tövsiyələr verilib.
ATU-da tələbələr üçün "Şüuraltının sehrli gücü" mövzusuna həsr edilmiş seminar keçirilib
Seminarda psixoloq Kəmalə Abbasovanın məruzəsi dinlənilib.
Psixoloq tələbələrlə şüuraltı yollarla xəstəliklərlə mübarizə, travmaları sağaltmaq, özünəinam qazanmaq, əzmli olmaq, məqsədə çatmaq bacarıqları haqda danışıb, mövzular ətrafında konsultasiya xarakterli söhbətlər edib, onların suallarını cavablandırıb.
Azərbaycan Texnologiya Universitetinin Qida mühəndisliyi fakültəsinin dekanı və bir qrup tələbəsi ADA Universitetinə səfər edib
Məqsəd BMT-nin Qida və Ərzaq Təşkilatı (FAO) tərəfindən İtaliya-Azərbaycan Universiteti layihəsi çərçivəsində yaradılan Kənd təsərrüfatı və qida elmləri fakültəsi və imkanları ilə yaxından tanışlıq olub.
Səfər çərçivəsində ATU-nun Qida mühəndisliyi fakültəsinin dekanı dos. Mehman İsmayılovla ADA Universitetinin Kənd təsərrüfatı və Qida elmləri" fakültəsinin dekanı Matteo Vittuari və digər əməkdaşları arasında görüş keçirilib, fakültələr arası əməkdaşlıq, magistr, sertifikat proqramlarına dair yeni təcrübələrin öyrənilməsi məsələləri müzakirə edilib.
ATU-da qış imtahan sessiyasınan bağlı iclas keçirilib
Azərbaycan Texnologiya Universitetində qış imtahan sessiyasına hazırlıq və digər məsələlərlə bağlı iclas keçirilib. İclada akademik və inzibati rəhbər heyət iştirak edib.
İclasda rektor v.m.i.e. dos.Yaşar Ömərov Elm və Təhsil Nazirliyinin müvafiq əmrinə əsasən İmtahan Qərargahı və Apellyasiya Komissiyasının yaradıldığını bildirib, imtahan sessiyasının şəffaf və obyektiv keçirilməsi üçün fakültə rəhbərlərinə və kafedra müdirlərinə müvafiq tapşırıqlar verib.
İclasda həmçinin imtahan zallarının, kompyuter otaqlarının, müşahidə kameralarının tam hazır vəziyyətə gətirilməsi, universitetdə ümumilikdə təhlükəsizlik tədbirlərinin gücləndirilməsi və s. məsələlərlə bağlı tapşırıqlar verilib.
Azərbaycan Texnologiya Universitetinin sabiq tələbəsi vəfat edib
Azərbaycan Texnologiya Universitetinin sabiq tələbəsi Sadıqov Nicat Samid oğlu uzun sürən xəstəlikdən sonra dünyasını dəyişib.
Nicat səhhəti ilə əlaqədar ötən ildən – III kursdan təhsilini dayandırmışdı.
Nicat 6 aprel 1998-ci ildə Bərdə rayonunda anadan olub, 2018-ci ildə Bərdə Dövlət İdarəetmə və Texnologiya Kollecini bitirərək subbakalavr kimi Texnologiya Universitetinin Logistika və nəqliyyat texnologiyaları ixtisasına qəbul olub.
Universitet və qrup yoldaşları adından yaxınlarına səbr diləyirik. Allah rəhmət eləsin!
"KOICA ODA Azərbaycan" layihəsinin rəhbəri Azərbaycan Texnologiya Universitetini ziyarət edib
Azərbaycan Texnologiya Universitetinin rektoru v.m.i.e. dos. Yaşar Ömərovun dəvəti ilə “KOICA ODA Azərbaycan” layihəsinin rəhbəri Soo Hyun Rhee Texnologiya Universitetini ziyarət edib.
Qonağı qəbul edən dos. Yaşar Ömərov universitet, fakültələr, universitetdə yaradılmış İnnovasiya Mərkəzi və onun fəaliyyəti haqqında məlumat verib, universitetdə innovativ ekosistemin yaradılmasının prioritetlərdən biri olduğunu vurğulayıb.
Soo Hyun Rhee öz növbəsində dəvət üçün təşəkkürünü bildirib və Gəncədə olmaqdan məmnunluğunu ifadə edib. Görüşdə regionda startapların təşviqi və həyata keçirilməsi imkanları, birgə əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib. Bununla yanaşı, səfər çərçivəsində universitetdə Strateji inkişaf planının əsas istiqamətləri – Elmi tədqiqat strategiyası, Beynəlmiləlləşmə siyasəti üzrə müzakirələr aparılıb, bu sahədə Cənubi Koreya təcrübəsi haqqında geniş məlumat verilib.
Qeyd edək ki, “KOICA ODA Azərbaycan” layihəsi Cənubi Koreya Respublikasının Koreya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyinin (KOICA) dəstəyilə həyata keçirilir. Qrant layihəsinin məqsədi Azərbaycanda innovasiya siyasətinin səmərəliliyinin artırılması üçün innovasiyalar üzrə Strateji Yol Xəritəsinin hazırlanmasıdır. Layihə innovasiya ekosisteminin inkişafına görə lider ölkələrdən biri olan Cənubi Koreyanın təcrübəsindən yararlanmaqla Azərbaycanda müvafiq sahəyə investisiya qoyuluşuna, iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində innovasiyaların tətbiqinə dəstək verir.