Universitetimizdə ən son xəbərləri buradan əldə edin.
Universitetlərarası minifutbol birinciliyi keçiriləcək
Azərbaycan Texnologiya Universitetinin təşkilatçılığı ilə Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününə həsr olunmuş ali təhsil müəssisələri arasında minifutbol birinciliyi keçiriləcək.
Yarışın açılış tədbiri 25 dekabr tarixində, saat 11:00-da Heydər Əliyev Park Kompleksində – AzFar futbol meydançasında baş tutacaq.
Tələbələr “Agro Dairy” şirkətlər qrupu ilə tanış olacaq
17 dekabr, saat 11:00-da Azərbaycan Texnologiya Universitetinin tələbələri üçün “Agro Dairy” şirkətlər qrupunun tanıtım sessiyası keçiriləcək.
Tədbir zamanı tələbələr ölkənin aparıcı şirkətlərindən biri olan “Agro Dairy”nin müxtəlif fəaliyyət sahələri, inkişaf istiqamətləri və fərqli ixtisaslar üzrə təqdim etdiyi karyera imkanları ilə yaxından tanış olmaq fürsəti əldə edəcəklər.
ATU tələbələrini böyük akt zalında təşkil olunacaq tanıtım sessiyasında iştirak etməyə dəvət edirik.
ATU-da Beynəlxalq Elmi-Praktik Konfrans keçiriləcəkdir
Azərbaycan Texnologiya Universitetində (ATU) 5-6 may 2026-cı il tarixində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 103 illiyinə həsr olunmuş “Beşinci sənaye inqilabına doğru – universitetlərin rolu, çağırışlar və imkanlar” mövzusunda Beynəlxalq Elmi-Praktik Konfrans keçiriləcəkdir.