LaləNatiqqızıHəsənova 13 fevral 1984-cüildəNaxçıvanşəhərində anadanolub. Ortatəhsilini 1990/2000-ci illərdəGəncəşəhərindəyerləşən M.Müşfiqadına 14 saylıməktəbdəalıb. 2000-ci ildəGəncəHumanitarKollecininibtidaitəhsilinmetodikasıixtisasınaqəbulolub. 2004-cüildəGəncəDövlət Universitetinin təsviri incəsənətvərəsmxətt ixtisasınaqəbulolub. 2007-ci ildəBakıMüəllimlərİnstitutunda psixologiya üzrəixtisasartırmakursu keçib.
2008-ci ildəGəncəşəhəriP.HüseynovadınaFutboltəmayüllüGimnaziyadapsixoloqvəzifəsində fəaliyyətə başlayıb. 2007-ci ildən YeniAzərbaycanPartiyasınınüzvüdür. 2011-ci ildən 38 saylıGəncə birinciseçkidairəsinin 5 saylıməntəqəsininüzvüdür. Çalışdığımüddətdə Gəncəşəhərininictimaisiyasihəyatındafəaliştiraketdiyiüçün partiya vəşəhərrəhbərliyitərəfindənmüxtəlifillərdə təşəkkürnaməvə fəxrifərmanlarlatəltif olunub. 2016-cıildə I Sosial Media Forumununiştirakçısıolubvəsertifikat əldə edib.
2022-ci ildənAzərbaycan TexnologiyaUniversitetində bədiirəhbərvəzifəsində çalışıb. 2025-ci il mart ayının 3-dən AzərbaycanTexnologiyaUniversitetininHərbi səfərbərlikşöbəsininmüdirivəzifəsinətəyinolunub.